/

Historie

Moderní znalosti a tradiční zkušenosti

Je úžasné pokračovat v dávné rodinné tradici a přidat k ní i vlastní moderní znalosti. Přesně to se mi povedlo.

Zdědila jsem svoje schopnosti intuitivního stanovení diagnózy a výběru správné bylinkové léčby po své prababičce Aničce Zahradníčkové, rodačce z Hané. Byla to vzácná žena, která rozuměla lidem, přírodě a hlavně věcem mezi nebem a zemí. Podívala se na člověka svýma mírnýma očima, kterým však nic neušlo a jen tak na půl úst pronesla– to nic, Maruško, všechno bude zase dobré. Něco ti dám sebou, uvidíš, že to pomůže. A pomohlo. Bylinky míchala intuitivně, ale nikdy se nespletla. Měla dar od Boha připravit každému přesně na míru ty správné bylinky ve správný čas.

Její muž zahynul v roce 1916 v první světové válce a ona byla až do smrti v roce 1967 vdova.Třem ze svých čtyž dětí se podívala do hrobu. A přesto zůstala laskavá a vlídná ke všem kolem sebe. Ve mně rozpoznala pokračovatele svého umění a byla tomu velmi ráda. Od čtyř let mne nechávala ve své světničce, abych se dívala, jak míchá a připavuje bylinky, jak ordinuje a jak komunikuje s lidmi, kteří za ní přicházeli.

Snažila jsem se a snažím se ze všech sil podpořit tyto zděděné schopnosti usilovným studiem bylin, fytoterapeutických technik z celého světa, dalších přírodních věd a psychologie. A nyní i já mohu rozdávat lidem lidem úlevu od bolesti těla i ducha, radost a víru v uzdravení.
Se svými starostmi, bolestmi a nemocemi se na mne můžete obrátit i vy buďto
telefonem
72416961
nebo e-mailem
lecive.bylinky@gmail.com

Bylinkářství včera a dnes

Bylinkářství se v posledních 100 letech stávalo postupně velmi rizikovou činností, které se kladou do cesty stále nové a nové překážky, vyplývající z nařízení, zákonů a prováděcích vyhlášek.
Moje prababička byla vyhlášenou bylinkářkou na Hané od začátku dvacátého století až do roku 1967, kdy v devadesáti třech letech zemřela. V období Rakousko-Uherska a potom 1. republiky se jí pracovalo celkem dobře, dokonce spolupracovala s několika praktickými venkovskými lékaři. Sbírala bylinky, sušila je, míchala je, připravovala různé tinktury, nálevy a mazání. Po roce 1948 svoji činnost vykonávala napůl tajně, zdarma, ale přitom chráněna, protože pomohla několika důležitým soudruhům nebo jejich manželkám. Pokud by ale žila v současné době, tak by pravděpodobně seděla ve vězení nebo platila likvidační pokuty za nezákonnou činnost.
Přitom její práce by byla stále stejná – vyslechla příchozího, řádně si ho prohlédla, zeptala se na pár věcí a připravila ze svých zásob bylinkovou čajovou směs, vysvětlila, jak se bude připravovat, kdy je potřeba přijít na kontrolu a čeho je třeba se vystříhat. A k tomu přidala vlídné a chápavé slovo.

Co by dělala špatně? Všechno.
Poskytovala by z pohledu zákona léčebnou péči, což jako nezdravotník nesmí. Co na tom, že by rady byly fundované, týkaly se jen účinku bylinek a nemocnému pomohly!
Připravovala by na míru bylinkový čaj, který není nahlášen na Ministerstvu zdravotnictví a který nemá na obalu náležitosti, které musí mít tzv. doplněk stravy . Přípravou bylinkové směsi by se stala potravinářskou výrobnou, kterou by musela nechat schválit příslučnými úřady.
Řekla by o připravené směsi, že nemocnému pomůže a vysvětlila by, co která bylinka v čaji dělá. Tím by opět porušila zákony, jednak proto, že namícháním toho pytlíku bylin se stala potravinářskou výrobou a jednak proto, že zákon říká, že doplněk stravy nesmí deklarovat léčebné účinky a o bylinkách můžete prohlašovat jen to, co bylo schválenou jedním specializovaným ústavem při EU. Z mého pohledu ústavem choromyslných. Například úředníci tohoto ústavu odsouhlasili a povolili, že o meduňce můžu říkat, že má uklidňující účinky, už ale neodsouhlasili její účinky diuretické a tak to podle zákona o meduňce říkat nesmím, ačkoliv při některých typech otoků skvěle pomáhá. Stejně jako není možné říkat o sušených švestkách, že pomáhají proti zácpě – podle úředníků onoho ústavu je to tvrzení nedoložené. Opravdu ráda bych do toho úředníka nacpala půl kila sušených švestek a sledovala, co to s ním – samozřejmě nedoloženě – udělá.


Pokud bychom chtěli bylinné směsi označovat jako léčivé, museli bychom je zaregistrovat na Státní ústav pro kontrolu léčiv jako lék. A to je nemožné za dvou základních důvodů. Ten první – registrace na SÚKL vyžaduje ohromné úsilí, drahé vybavení pro klinické zkoušky, nekonečné množství dotazníků a obrovské peníze, které žádný bylinkář nemá. Ten druhý, a z hlediska naší práce mnohem důležitější je, že u mne žádný zákazník nedostane stejnou směs. I kdyby po sobě přišli tři pacienti a každý měl problém s nespavostí a stresem, vždy mu namíchám jinou směs, protože každý z nich potřebuje jiné složení jednotlivých ingrediencí, případně i jiné ingredience v závislosti na faktorech , jako je věk, pohlaví, délka nespavosti, typ nespavosti, vysoký tlak, sklon k migréně, rodinný anamnéza, užívané léky, další choroby, řízení auta, atd.atd. A ani ten samý zákazník nedostane při další návštěvě stejnou směs jako minule - vždy ji upravím podle toho, jak se upravuje zdravotní stav zákazníka.

Kdybych se držela striktně zákona, musel by celý prodej bylinkového čaje a příprava směsi vypadat asi takto:

Dobrý den, co si přejete?
Otékají mi nohy, potřebuji nějaké bylinky.
Jaké byste chtěla? Já vám nesmím žádné doporučit, protože bych jednala protizákonně.
No ale já nevím, které působí.
To já vím, ale nesmím říct. A od čeho ten otok máte?
No já myslela, že mi to řeknete vy.
Neřeknu, protože nesmím. I když asi vím. Ale vy jste mi jako řekla, že ano, že ledviny máte v pořádku, ale že se zadýcháváte do schodů a často nemůžete popadnout dech, že?
No... ano.
Takže to budou asi bylinky na srdce a krevní oběh. A jaké chcete?
To mi také neřeknete?
Tak já myslím, že byste chtěla třeba máčku , taky asi chcete koupit sadec konopáč a jírovec maďal, určitě jste chtěla asi trochu kručinky a jalovce, a hlavně brutnák, jerlín, pivoňku a kaštan, že? A říkala jste také trochu routy, případně květ vřesu, že ano?
Jo, to jsem přesně chtěla.
A víte, kolik jste toho chtěla?
No – tak akorát.
Jasně, navážím to přesně podle vašich představ.
No ale já jsem myslela, že mi uděláte směs a vy mi dáváte 10 pytlíků.
Vy to chcete smíchat dohromady? Tak pojďte sem a smíchejte si to sama. Vy můžete. Já ne, když vám to prodávám.
Ale já to nezvládnu. Ještě vám to tady rozsypu.
Ne? Tak dobře. Tak já vám to prodám v těch deseti pytlících. Vy to zaplatíte. A potom mne požádáte jako svoji známou, abych vám ty koupené byliny smíchala, jo?
A proč je to tak komplikované?
Protože to chce zákon.

Že je to na palici? To víte, že je! Ale podle zákona.

Takto se samozřejmě žádný bylinkář nechová. Takto by si však farmaceutická lobby přála, abychom se chovali. Protože potom by - podle nich - všichni polykali prášky a nikdo se už neléčil bylinkami. Které jsou zdravější, účinější a pro tělo přirozenější.

------------------------------------------------------------------------------------------
Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin.
Vzhledem k tomu abychom mohli na našich stránkách uvádět o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou. O některých bylinkách se nesmí říct dokonce vůbec nic, protože o nich Komise ještě žádné tvrzení neschválila. S tímto zásadně nesouhlasíme, ale ani na našich stránkách popis účinku bylin nenajdete.
Přijďte k nám a my vám o bylinkách řekneme všechno co víme.

Schválená tvrzení - to je něco naprosto a mimořádně hloupého. Několik nekompetentních lidí zadupává do země znalosti, zkušenosti a dovednosti stovek generací bylinkářů, lékařů antiky, renesance, moudrost s přírodou spjatých domorodců a svévolně a jediným škrtem pera odmítá práce největších světových bylinkářů. Stačí už jen málo a knihy Mattioliho, Blažka, Kučery, Dugase, Valíčka nebo Zenttricha se stanou zakázanou literaturou, kterou si budeme potají v samizdatu kopírovat.

Jedná se o jedno z nejhorších a nejhloupějších nařízení, jaké Komise EU za své existence vydala. Byliny jsou - na rozdíl od léků - komplexní produkty, skládající se z mnoha složitých látek, jako jsou glykosidy, terpeny, alantoiny, alkaloidy, flavonoidy, fenoly, saponiny, inuliny, kumariny,........... proto účinkují jinak než chemicky vyrobené léky, což jsou produkty s jedinou účinnou molekulou. Bylinky účinkují komplexně, synergicky a vždy dle zdravotního stavu uživatele. To je na nich úžasné a žádná Komise na světě to nemůže svým hlupým rozhodnutím změnit. Bylinky tu byly dávno před Komisí a budou i dávno po ní. Stále stejně účinné, stejně blahodárné a stejně dostupné všem, kteří potřebují jejich pomoc. A budou účinkovat i tam, kde jim to Komise zakazuje. No - opravdu. Komise nedovoluje, aby se o meduňce řeklo, že je také močopudná. Ale ona v malé míře opravdu - i kdyby se celá slavná Komise postavila na hlavu - močopudná je, jen to není její hlavní léčebné poslání.

Nejprodávanější produkty

Gengigelum

Krystalicky čistý přírodní gel s přídavkem 100% kyseliny hyaluronové s takovou molekulární velikostí, aby co nejlépe a nejrychleji pronikla k problémovým oblastem dásní a napomohla jejich regeneraci.

Objednávku zašlete na adresu:
lecive.bylinky@gmail.com

Stop stárnutí kůže

Unikátní koupel z extraktu ze speciálně pěstovaného a sušeného zeleného čaje.
Dokonale osvěžuje a omlazuje pokožku.
Působí proti plísním na kůži, nechtech i v genitální oblasti.
Hojí trhlinky při hemeroidech. Osvěžuje unavenou a sluncem vysušenou pokožku.
Bez jakýchkoliv chemických aditiv.

Objednávku zašlete na adresu:
lecive.bylinky@gmail.com

Stop stáří

Zpomaluje procesy stárnutí - udržuje paměť, udržuje stav kloubů, udržuje tonus svalů, udržuje správné dělení buněk, udržuje dýchací i trávicí tarkt, posiluje srdce, upravuje krevní oběh.

Obsahuje dokonale vyvážené substance - guduchi, haritaki, tulsi, ašvagandhu a sayonaru.

Objednávku zašlete na adresu:
lecive.bylinky@gmail.com

Afrodita

1)Originální recept pro muže buďto k okamžitému použití pod názvem Teď hned M
nebo k dlouhodobému zlepšení erekce pod názvem Mužnost.

2) originální recept pro ženy k odstranění frigidity buďto jedno Teď hned Ž
nebo k dlouhodobému zvýšení sexuální touhy pod názvem Ženskost.

Objednávku zašlete na adresu:
lecive.bylinky@gmail.com

Dárková poukázka

Poukázku je možno použít jak na koupi terapeutických bylinných směsí tak na péči v jednodenních bylinných lázních.

Poukázku si můžete objednat na adrese: lecive.bylinky@gmail.com


Nedejme si přírodu
 

Kde nás najdete?

 
© Copyright 2011 V3Net.cz - Webové prezentace na míru